دریافت Dogecoin رایگان دریافت بیت کوین رایگان
تحریم‎ها گریبان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری را هم گرفت .

تحریم های آمریکا علیه ایران کار را برای دوستداران بازی های کامپیوتری در ایران هم سخت کرده است.

دامنه این تحریم ها حالا به بازی های کامپیوتری هم کشیده شده و اکنون شرکت بلیزارد، سازنده بازی "ورلد آو وارکرافت" دسترسی کاربران این بازی در ایران را قطع کرده است.

 

 

تحریم‎ها گریبان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری را هم گرفت .

 

 

پس از آنکه صدها کاربر ایرانی این بازی پرطرفدار گفتند که دسترسی شان به این بازی قطع شده، بلیزارد با انتشار اطلاعیه ای بر روی صفحه فوروم این بازی اعلام کرد که با توجه به قوانین آمریکا و در راستای تحریم های آمریکا علیه ایران دسترسی آن را برای کاربران مقیم ایران قطع کرده است.

بلیزارد گفته است که این بدین معنی است که این شرکت نمی تواند پول آنها را به حساب های شان بازگرداند یا حساب آنها را به کشور دیگری منتقل کند.

این اطلاعیه در پی آن منشتر شد که بسیاری از کاربران ایرانی "ورلد آو وارکرافت"، بر روی وبسایت این بازی نوشتند که مستقیما نمی توانند به این بازی دسترسی پیدا کنند، اما با استفاده از پراکسی‌هایی که سرور آنها در خارج از ایران است می توانند به وبسایت این بازی راه بیابند.

 

 

تحریم‎ها گریبان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری را هم گرفت .

 

 

در این اطلاعیه آمده است که بر اساس تحریم های اقتصادی و محدودیت های بازرگانی این شرکت نمی تواند با کسانی که در کشورهای مشخصی از جمله ایران زندگی می کنند، داد و ستد کند.

بازی استراتژی "ورلد آو وارکرافت" از بازی های محبوب در میان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری و گیم نت های ایران می باشد.

 

در ادامه این اطلاعیه آمده است که "از مشکلی که پیش آمده پوزش می خواهیم و به محض اینکه قوانین آمریکا اجازه دهد، این محدودیت را لغو خواهیم کرد."

 

اگر چه این محدودیت از سوی شرکت بلیزارد اعمال شده، اما بنا بر برخی از گزارش های دولت ایران نیز دسترسی به این بازی را مسدود کرده است.

کاربران "ورلد آو وارکرافت" و بازی های دیگری چون گیلد وارز می گویند که وبسایت این بازی ها در ایران فیلتر شده است.

بلیزارد می گوید که از تصمیم دولت ایران برای فیلتر کردن وبسایت بازی "ورلد آو وارکرافت" اطلاعی ندارد.

 

به نقل از : BBC


اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.